„Pokochaj swoje ciało”
żyj w harmonii – żyj uważnie – żyj pełnią
dzięki warsztatom online dla osób pragnących cieszyć się życiem

Spraw, by Twoje ciało stało się Twoim niezawodnym, wiernym, pogodnym przyjacielem w podróży przez życie. Pozwól mu rozwinąć jego potencjał, być zdrowym i pełnym energii!

Nazywam się Wojciech Eichelberger, jestem coachem, psychologiem i trenerem. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuję się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Z wieloletniego doświadczenia zawodowego wiem, że brak harmonii pomiędzy ciałem, a umysłem prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji.

Ciało odrzucone, zaniedbane, ciało przeciążone, wykorzystywane, obrażane, zapomniane, zestresowane – choruje, traci siły.

Tkwi w Tobie ogromny potencjał – odkryj go, wykorzystaj. Czy chcesz odłożyć kompleksy i spojrzeć na siebie z szacunkiem, jakiego jesteś wart?

Zapomnij o nierealistycznych, idealnych wzorcach  kobiecej i męskiej urody promowanych przez TV czy kolorowe magazyny. Wyjdź z cienia porównywania się do innych.

Czy wiesz, że to, jak traktujesz i postrzegasz swoje ciało wpływa również na Twój umysł? Zadowolenie z życia? Jego jakość? Im bardziej będziesz uważnie i świadomie podchodzić do swojego ciała, tym bardziej będzie Ci ono odpłacało wierną przyjaźnią.

Nie rozumiemy, nie akceptujemy i nie doceniamy swojego ciała. Nie znamy jego możliwości. Podczas warsztatów online prowadzonych przez Wojciecha Eichelbergera – znakomitego psychologa i psychoterapeutę, mamy szansę odkryć, zrozumieć i nawiązać harmonijną relację z własnym ciałem po to, by je pokochać i… odmienić swoje życie, bo nasz stosunek do ciała, jest zarazem naszym stosunkiem do życia. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest uświadomienie swojego ciała – odreagowanie długo tłumionych potrzeb i frustracji, co stanowi warunek doświadczenia ciała w pełni i pojednania się z nim. (…) Kolejny etap, to likwidacja napięcia i przejście w tryb regeneracji, a to zapewnia nam ruch. Odreagowanie jest możliwe jednak tylko wtedy, gdy nie oznacza przeciążenia organizmu albo rywalizacji – chodzi bowiem o ruch dla samego ruchu. Po regenerującej aktywności fizycznej przychodzi pora na głęboki relaks. Należy słuchać swojego ciała i – kiedy tego potrzebuje – pozwalać mu, na choćby krótki, odpoczynek. Formuła kursu nie ogranicza się do biernego przyswajania wiedzy, lecz zakłada duże zaangażowanie uczestnika, poprzez liczne ćwiczenia i zadania. Możemy też liczyć na chwilę wytchnienia i zastrzyk pozytywnej energii dzięki sesjom relaksacyjnym. Wszystko to sprawia, że uczestnikom warsztatów z pewnością nie grozi nuda.  Joanna, uczestniczka warsztatów (całość opinii tutaj>>>)

Ciało przyjacielem – Co to znaczy?

Więcej zdrowia,  pewności siebie, poczucia własnej wartości, radości życia, energii do działania.

Tak wiem, że bywa trudno z troską, wyrozumiałością, życzliwością wsłuchać się we własne ciało, jego potrzeby. Szczególnie, gdy drzemie w nas dużo kompleksów, poczucia winy, gdy przytłacza stres, a złe nawyki trzymają w kleszczach. Trudno usłyszeć, co chce nam powiedzieć i w mądry sposób na to odpowiedzieć. Wiele osób zmaga się z tym i nie wie od czego zacząć. Ja wiem i Ci w tym pomogę…

Od wielu lat wspieram przychodzące do mnie osoby na sesjach coachingowych, chce pomóc i Tobie. Połączyłem moją wiedzę z technologią e-learningu i tak powstały warsztaty online „Pokochaj swoje ciało”. Trening uważności w kontakcie z własny ciałem. Dostępny wszędzie, gdzie tylko jest Internet.

Co dla Ciebie przygotowałem?

Wyjątkową podróż online przez 7 tygodni i 7 tematycznych modułów, które pozwolą Ci nawiązać uważną i przyjazną relację z własnym ciałem.

Wykłady, ćwiczenia, medytacje i relaksacje – dostępne przez Internet

Otrzymujesz możliwość korzystania z treningu w dowolnym czasie i miejscu – częstotliwość i długość nauki jest indywidualna i łatwo można ją pogodzić z codziennymi obowiązkami.

Zadasz sobie szereg pytań i zyskasz wiele ważnych odpowiedzi. Poznasz siebie – poznasz swoje ciało.

Wszystkim, którzy zastanawiają się czy warto skorzystać z warsztatów „Pokochaj swoje ciało”, chciałabym napisać, że bardzo warto. (…) Warsztaty są zróżnicowane, ale jednocześnie tworzą spójną całość uwzględniającą wszystkie niezbędne elementy. A przy tym ich struktura sprawia, że do każdego ćwiczenia można wracać wielokrotnie i przerabiać je tyle razy,  ile tylko zechcemy. (…) zalecane opisane ćwiczenia fizyczne może zrobić każdy, nawet mało sprawny człowiek, a jednak są one ciekawe i skuteczne, jest też pokazane, jak wykonywać niektóre z nich. Moją ulubioną częścią kursu są wykłady, od których zaczyna się każdy segment – są krótkie, spójne, skondensowane, w bardzo prosty i w bardzo zrozumiały sposób podają informacje, dzięki którym nagle ważny element układanki trafia na swoje miejsce i już wiadomo, jak na przyszłość robić to, co będzie ciału, czyli nam, służyło, a nie szkodziło.  (…) ćwiczenia stanowiące część warsztatów działają na mnie bardzo uspokajająco, nawet jeśli jestem danego dnia zdenerwowana, wykonywanie ich wycisza mnie. To kolejna zaleta. Pomimo wymienionych przeze mnie zalet największa wartość tych warsztatów kryje się w tym, co trudno mi opisać słowami, mianowicie w stopniowej zmianie mojego podejścia do ciała, jaka dokonuje się od kiedy zaczęłam robić ćwiczenia. (…) Ja zauważam ją przede wszystkim w tym, że jestem dla ciała łagodniejsza, delikatniejsza, odczuwam mniej stresów z nim związanych, mniej je krytykuję, zaczynam je lubić pomimo jego niedoskonałości, łatwiej mi zauważyć jego potrzeby, (choć ciągle dopiero uczę się je zaspokajać), nie tylko od niego wymagam, ale też rozumiem, że trzeba mu coś dać. To stopniowy proces, zapewne na wiele miesięcy lub lat, ale warsztaty „POKOCHAJ SWOJE CIAŁO” są doskonałym początkiem tej drogi. Szczerze polecam. Anna B. uczestniczka warsztatów (całość opinii tutaj>>>)

Warsztaty zawierają 7 tematycznych modułów:

1. JA I CIAŁO
Staniesz twarzą w twarz ze swoimi przekonaniami związanymi z ciałem. Tylko dzięki uświadomieniu sobie Twojej relacji z nim, będziesz mógł wyruszyć w drogę mającą na celu jej poprawę.

2. CIAŁO UŚWIADOMIONE
Nauczysz się rozwijać świadomość ciała, by odreagować napięcie i rozluźnić się. Dzięki temu uruchomisz regeneracyjne funkcje organizmu. Wytypujesz również konkretne obszary ciała, które trudno Ci zaakceptować oraz te, o które szczególnie trzeba się zatroszczyć.

3. CIAŁO W RUCHU
Poznasz metody, które pomogą Ci pogłębiać jedność ciała i umysłu, cieszyć się aktywnością fizyczną, która służy zarówno Twojemu zdrowiu, jak i pozytywnie wpływa na to, jak postrzegasz siebie.

4. CIAŁO ODPOCZYWAJĄCE
Przyjrzysz się temu, jak wygląda Twój odpoczynek. Czy zapewniasz sobie jego odpowiednią ilość? Dzięki ćwiczeniom będziesz potrafił zrozumieć stan i potrzeby ciała w sytuacjach stresowych i zyskasz zdolność do „ręcznego” uruchamiania trybu regeneracji organizmu.

5. CIAŁO ODDYCHAJĄCE
Uświadomisz sobie, dlaczego prawidłowy oddech jest tak ważny. Zobaczysz, jak można sterować nim dla dobra ciała i umysłu. Nauczysz się wyciszać umysł/myśli poprzez koncentrację na oddechu oraz rozluźniać ciało dzięki specjalnym ćwiczeniom.

6. CIAŁO O ZDROWYCH ZMYSŁACH
Zaczniesz proces godzenia się na własne ciało, by otworzyć zmysły na otaczający Cię świat. Zaczniesz wracać do zdrowych zmysłów – zachwycisz się im kolorami, dźwiękami fakturami…

7. CIAŁO O(D)ŻYWIONE
Przyjrzysz się swojemu sposobowi odżywiania, by móc określić i świadomie kształtować swoje nawyki żywieniowe. Wysłuchasz swojego ciała, by dowiedzieć się, co mu szkodzi i wyeliminować to ze swojej diety. Ustalisz zasady swojego Nowego Stylu Życia.

„Pokochaj swoje ciało”
Weź udział w warsztatach online
149 zł

7 tygodni dostępu do materiałów

Start typing and press Enter to search